Kdo jsem?   Historické dřevěné konstrukce a historické dřevo   Historie Krkonoš   Fotografování   Lyžování   Kynologie   Curriculum Vitae   Granty   Publikace, články, postery   Kontakt   Zajímavé odkazy   FOTOGALERIE :)


Kdo jsem?

Narodil jsem se 17. 9. 1979 ve Vrchlabí a vyrůstal v Malé Úpě ve východních Krkonoších. Od roku 1999 trávím většinu roku v Brně, kde momentálně studuju druhý ročník postgraduálního studia. Téměř všechny moje záliby se v menší či větší míře dotýkají mého studia. Prakticky se zajímám o většinu historických předmětů, staveb vytvořených ze dřeva a vymyslel jsem si že bych chtěl "zachránit krkonošské roubenky" aspoň ty z východních Krkonoš. Možná to zní nafoukaně, ale v podstatě cíl mé disertační práce je zaměřen na pomoc majitelům, aby měli dostatečné informace, jak žít v symbióze s historickou dřevěnou stavbou. V podstatě jde o zmapování chalup v dané lokalitě a zjistit jejich stavebně technický stav a pokud se zjistí poškození (které je u 95% domů), musí se navrhnout dlouhodobé řešení. 

Poznávání lidové architektury východních Krkonoš je velmi zajímavé už proto, že není téměř popsána.......


Výřez z fotografie historického centra Malé Úpy, které má název U kostela (původní německý název - Kegelplan)

Jméno Wondráček je v Malé Úpě téměř sto let. Můj praděda Rudolf Wondráček (tehdy se psalo Wondratschek) se přiženil do maloúpské rodiny Mitlöhnerů. Jak dlouho tu bylo jméno Mitlöhner nevím, ale rad bych kdyby se mi to někdy podařilo zjistit. Vím jen, že prapradědovi Johannu Mitlöhnerovi se říkalo Jessa Schuster. Co znamená Jessa jsem nezjistil, ale Schuster je prý švec :)

Je tu jedna zajímavost - spíš shoda náhod - praděda Rudolf Wondráček se přiženil na Malou Úpu. Jeho syn Rudolf si vzal Margaretu Rickrovou z Babího u Trutnova a jejich syn Zikmund si vzal rodačku z Prahy Hanu Horskou. Ani jeden z těch co se na Malé Úpě "narodili" si nevzali nikoho místního. Jsme to pěkná směska :) 


Promoce 26.6.2006, já a moji rodičové :)


Tátovi padesátiny - 10. 12. 2005 - Kromě tety Uly z Moravy jsou to všichni tátovi sourozenci, babička, teta Krista, švagr a švagrové a par neteří a synovec :) Celá rodina se snad sejde v květnu 2008, kdy babička oslaví osmdesát let.


A to je moje mladší sestřička Tereza

 

 

A teď par fotek ze školy


Ústav nauky o dřevě - jaro 2007


Osazenstvo naší kanceláře - zleva Lukáš, Andrea, Lukáš, Majka a Petr